-
Details
-
Hits: 13144
платка SPI << ADC преобразуване аналогово към цифрово <> показаните графики са само за единият вариант на платката. другите ще бъдат снимани и показани в по-късен момент
ПИТАЙ ЗА ЦЕНА ЗА КОМПЛЕКТА НА ЕПОЩА : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
комплект платки за АЦП към SPI цифрово преобразуване
представяме ви комплект от 3 вида платки за преобразуване на аналогови към цифрови сигнали с помощта на специален за това чип производен от микрочип. платките са за 3 различни по размер на входящите пинове чипа, като първият е двуканален, вторият е четири канален и третият е 8 канален.
всяка платка може да бъде свързана към развойната RPI2040 със SPI порт за комуникация, като разположението на пиновете на аналоговите платки е съобразено със комуникационния порт на развойната платка. самите аналогови платки можете да използвате и във други проекти с други процесори, като спазвате разположението на пиновете към платките които проектирате за да може свързаността към вашия дизайн и схема на проекта ви да отговаря на стандарта на SPI комуникацията.
най-малката платка е за 8 пиновия чип с номер MCP3201 12 битово преобразуване на аналогови сигнали в цифрови данни директно в променлива на процесора. описание на чипа и неговото използване във схемно решение и софтуер можете да намерите на страницата на чипа в сайта на микрочип. софтуерни примери, библиотеки и помощни материали и софтуер можете да намерите в интернета, форума на микрочип и други сайтове и специалисти. по-късно в същата страница ще дам схема, симулация и софтуерна библиотека за този чип. доста добър вариант е употребата на този тип комуникация, измерване и схемно решение, защото изнесен на външен чип ацп функциите са доста по удобни и буферирани при различните проложения в измерване на по-високи от +5V напрежения.
втората платка е с номер MCP3204, която представлява същия чип, но с повече аналогови канали или точно четири броя. за всички видове датчици с аналогов изход. софтуера и свързването към процесора трябва да бъде съобразено със пиновете на чипа, както към аналоговата част, така и към процесора. четете пдф файла на чипа, за да не се допускат грешки при развойната дейност. платката е направена за този чип има същото разположение на конектора към SPI шината. на снимката може да видите разположението на пиновете, както и на схемата също ще има подробна информация за схемното решение и необходимите стойности на елементите.
третата платка е за чип от същата серия със номер MCP3208. същите параметри, но с осем входя за аналогови сигнали. на снимката и на схемата на платката ще стане ясно за всички подробности. на страницата на чипа в сайта на микрочип има информация и софтуер за този чип.
и трите платки могат да бъдат използвани не само с RASPBERRY PICO девелоперската платка, но във всякакви други процесорни хардуерни и софтуерни решения.